Exper notebook tamiri

Ktservis Exper notebook servisi olarak garanti haricindeki Exper notebooklara servis hizmeti vermekteyiz. Exper notebooklar genel olarak çok arıza yapmayan sağlamlığıyla bilinen bilgisayarlardır. Genel itibariyle notebooklarda arızaların çoğunluğu kullanıcıların koruyucu bakım yaptırmaması neticesinde işlemci ve ekran kartı çipinde oluşan aşırı ısı nedeniyledir. Exper notebook servis de yaptıracağınız basit bir koruyucu bakım işlemi sizi oldukça yüksek onarım maliyetlerinden kurtaracağı gibi notebook dan da ayrı kalmamanızı sağlayacaktır.

Ktservis özel Exper notebook tamir servisi olarak en çok karşılaştığımız sorunlar ve çözümlerimiz.

Exper notebooklarda bu sorun genellikle ekran arızalarında oluşur. Exper teknik servisimizde yarım saat içerisinde ekran değişimi yapılarak çözülebilir.

Exper notebooklarda bu sorun genellikle lcd kablo kırılması veya bozulması sonucunda oluşur. Firmamızda 1-2 iş günü içerisinde yeni ekran data kablosu değişimi ile sorun çözülebilmektedir.

Exper notebook unuzun hiç çalışmamasının sebebi Exper notebook adaptörünüzün arızalı olması veya Exper notebook un anakart arızası olabilir.

Adaptörünüz arızalı ise orjinal Exper marka adaptör satın alarak sorununuzu çözebilirsiniz. Anakart arızaları 2 ila 10 iş günü arasında onarılabilir.

Exper notebook ekran menteşesi yenisi ile değiştirilir, plastik veya metal aksamlarda kırıklar varsa onlar onarılır. Plastik aksamın yenisi ile değişimi istenirse 4-6 hafta arasında Exper den temin edilip değiştirilir.

Notebook anakartı üzerinde ki erkan kartının soğuk lehime düşmesi sonucu oluşur. (Çok nadir harici modüllü kartlarda olabilir) Ekran kartı çipsetinin sökülerek rebaling işlemi yapılıp tekrar anakarta lehimlenmesi ile tamir edilir.

Exper notebook a sıvı döküldüğü anda cihazın adaptörünün ve pilinin çıkarılması hayati önem taşımaktadır. Sıvı ile temas eden Exper notebook anakartının elektirik ile bağlantısı zamanında kesilmişse dökülen sıvı herhangi bir parçanın bozulması durumu görülmez.

Sadece anakart üzerinde oksitlenme olur ve bunada çok kısa sürede müdahale edilirse cihaz çalışır hale getirilir. Sıvı teması eden Exper notebooklarda klavye büyük bir ihtimalle arızalanır ve değiştirilmesi gerekir. Anakart üzerindeki oksitlenmiş parçalar yerinden sökülüp temizlenir ve söküldüğü yüzeyde temizlenirse genellikle değişim gerekmeden anakart çalıştırılabilir.

Notebook un bios yazılımının bozulması durumunda anakart üzerindeki bios entegresi sökülür ve eprom programlayıcı da yeniden programlanarak yerine takılır.

Ekran kırılması çatlaması veya piksel oluşumu durumlarında ekran yenisi ile yarım saat içerisinde değiştirilerek sorun çözülebilir. Notebook ekranlarının kırılması durumunda tamiri olmamaktadır.

Exper optik okuyucular uzun süreli kullanım sonucu arızalanan ürünlerdir. Bazen optik okuyucu lens kirlenmesi iede bozulabilir. Bu durumda optik okuyucu lensin hafif nemli kağıt mendil ile silinmesi sorunu çözebilir. Bunun haricindeki durumlarda yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

İlk önce ses aygıt yazılımının düzgün yüklendiğine bakalım, kulaklık çıkışında herhangi bir kırıklık veya kırılmış ses jack olup olmadığını kontrol edelim. Bunlardan sorun yok ise o zaman anakart üzerinde onarım yapılarak sorun çözülebilir.

Arızalı portların yenisi ile değiştirilerek sorunlar çözülebilir. Eğer portlar sağlam ve yinede çalışmıyorlar sa anakart onarımı gerektirir.

Ktservis notebook servisimizde bu tür yazılım yüklemeleri kısa sürede ve uygun maliyette yapılmaktadır. Lisansız yazılım yüklemeleri yapılmaz.

Hardisk in yenisi ile değiştirilmesi durumunda sorun kesin çözülür. Bazen bad sektör içeren hardikleri onarma işlemi yapılabilir ama bu sağlıklı bir çözüm değildir.

Exper notebook un adaptörünü ram ini kontrol edelim. Bataryasını çıkartarak çalıştırmayı deneyelim yinede çalışmazsa anakart arızalıdır ve servisimizde onarım yapılması gerekir.

Ekran ışığı klavyeden kontrol edilebilmektedir. İlgili yazılımın yüklü olup olmadığını kontrol edelim. Yazılım tamam ve klavyenin ışık kontrol tuşunu çalıştığından eminsek donanımsal bir arızadır ve servise başvurmanız gerekir.

Harddisk teki bilgileri usb den bağlanan bir flaş bellekle yedek alabilirsiniz. Silinmiş veya harddisk bozukluğundan dolayı ulaşamadığınız bilgiler için firmamız konusunda uzman çözüm ortakları ile çalışarak sorunun çözmede yardımcı olabilir.

5Tl lik notebook Q türkçe klavye stickerını tuşlarınızın üzerine yapıştırarak sorunu çözebilirsiniz.

KTservis Exper notebook servisimize gelen ürünleriniz, ücretsiz arıza tespit sonrasında onayınız doğrultusunda işleme alınır. İşlem süresi minimum 1 maksimum 10 iş günüdür. Yedek parça gereken durumlarda ihtiyaç süresi sizin ile paylaşılır ve onay alınır.

Türkiye'nin neresinde olursanız olun cihazınızı en yakın Mng kargo şubesine KTservis karşı ödemeli olarak teslim edin. Ürün bize ulaştıktan sonra size onarım süresi ve fiyat verelim fiyatı kabul etmezseniz veya biz ürünü onaramazsak hiç bir ücret almadan cihazı tekrar Mng kargo ile size yollayalım. Geliş ücreti bize ait dönüş ücreti tarafınıza ait olacaktır. Laptop Tamiri

TOP