Acer Notebook Tamir Servisi: Güvenilir ve Hızlı Çözümler

KTSERVİS; Acer notebook tamir servisi olarak, garanti dışı Acer notebook’lar için tamir ve servis hizmeti sunmaktadır. Acer notebook’lar, güçlü performansları ve kullanıcı dostu özellikleriyle az arıza yapan bilgisayarlar olarak bilinir. Ancak, zaman zaman her marka notebook’lar da olduğu gibi çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Bu tür sorunlarla karşılaştığınızda, hızlı ve güvenilir bir tamir ve servis hizmetine ihtiyaç duyarsınız. Genellikle, Acer notebook’larda meydana gelen arızaların çoğu, kullanıcıların önleyici bakım yaptırmaması sonucu ortaya çıkar. Bakım yaptırılmayan notebook’larda; Anakart, işlemci, ekran kartı çipinde aşırı ısınma oluşur. Oluşan aşırı ısınma; elektronik parçanın yıpranması, parça yorgunluğu ve çalışma ömrünün kısalmasına sebep olur. İşte bu noktada biz devreye giriyoruz! Sorunlarınıza en iyi çözümleri sunmak için buradayız. Acer notebook tamir servisimiz, yaptıracağınız koruyucu bakım işlemi ile sizi yüksek onarım maliyetlerinden kurtaracaktır.

KTSERVİS, notebook koruyucu bakımınızı 6 ay aralıklarla yada senede bir defa yaptırmanızı önerir.

Acer Notebook’lar da En Yaygın Sorunlar ve Çözümlerimiz

Acer notebook tamir servisi olarak, kullanıcılarımızın sorunlarını en iyi şekilde çözmek ve bilgisayarlarını güvenle kullanmalarını sağlamak için buradayız. Notebook tamir servisi konusunda uzman ekibimiz, Acer notebook’lar da karşılaşılan en yaygın sorunlarından; Notebook anakart tamiri, notebook Lcd ekran tamiri ve değişimi, notebook klavye değişimi, notebook batarya değişimi, donanım ve yazılım sorunlarının giderilmesi gibi birçok hizmette güvenilir çözümler sunuyoruz.

 1. Notebook Anakart Tamiri: Acer notebook’larında sıkça karşılaşılan bir sorun, anakart problemleridir. Anakart tamiri konusundaki deneyimli teknisyenlerimiz, bu sorunları etkili bir şekilde çözmektedir.

 2. Notebook LCD Ekran Tamiri ve Değişimi: Ekran sorunları, kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı bir diğer problemdir. Notebook LCD ekran tamiri ve değişimi hizmetimizle, ekranınızdaki her türlü sorunu gideriyoruz.

 3. Notebook Klavye Değişimi: Klavye arızaları, çalışma deneyiminizi olumsuz etkileyebilir. Acer notebook klavye değişimi hizmetimiz sayesinde, klavye sorunlarınızı çözüyoruz.

 4. Notebook Batarya Değişimi: Batarya ömrü zamanla azalabilir. Notebook batarya değişimi ile bilgisayarınızın kullanım süresini artırabilirsiniz.

 5. Donanım ve Yazılım Sorunları: Donanım ve yazılım sorunları, performansı etkileyebilir. Uzman ekibimiz, donanım ve yazılım sorunlarınızı hızla giderir.

Bizimle iletişime geçin ve Acer notebook tamir servis hizmetleriniz için profesyonel yardım alın. Bilgisayarınızı en iyi şekilde çalışır durumda tutmak ve sorunları hızlıca çözmek için buradayız. Acer notebook’larınızı güvenle bize emanet edebilirsiniz.

Aşağıda, karşılaştığımız en yaygın sorunlardan bazılarını ve sunduğumuz çözümleri bulabilirsiniz:

1. Acer Notebook LCD Ekranında Çizgiler Oluşması

Acer notebook’lar da, Lcd ekran çizgilenme (dikey veya yatay çizgilenme) oluşabilir. Bu durum, ekranın görüntü işlevselliğini ve kullanıcının çalışmasını olumsuz etkileyecektir. Acer notebook’lar da dikey veya yatay çizgilenme nedeni, genellikle Lcd ekran ve lcd ekran data kartı arısında bulunan ince flex bağlantıların zarar görmesi nedeniyle oluşur.

Bu durumda notebook ekran tamiri yapılamaz, kesinlikle notebook ekranı değişimi gerekir. Kullandığınız modele uygun notebook ekran fiyatları için sayfamızı ziyaret edin.

2. Acer Notebook Ekran Görüntüsünün Bozulması veya Gitmesi

Acer notebook’lar da; Lcd ekran görüntüsü’nün gitmesi, görüntü’nün gidip gelmesi, görüntü’nün renklenme yapması ve lcd ekranın flu görüntü atması gibi bozulmalar ortaya çıkabilir. Acer notebook Lcd ekranın da ortaya çıkan bozulmalar, acer notebook modellerine göre değişiklik gösterir. Görüntü sorunlarını oluşturan nedenler aşağıdaki gibidir.

 1. Notebook ekran data kablosu (lcd data flex kablosu) arızalı olabilir.
 2. Notebook lcd ekran ( lcd ekran panel) arızalı olabilir.
 3. Notebook ekran kartı (GPU) arızalı olabilir.
 4. Donanım sürücü yazılım (driver) güncellenmemiş veya yanlış yüklenmiş olabilir.
 5. Diğer donanım’lar (ram, işlemci/CPU) arızarı olabilir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu sorunlar için Acer notebook tamir servisimiz de; Öncelikle sürücü yazılımının (driver) güncellenmesi, ekran data kablosu, lcd ekran denenmesi gerekir. Sorunun devam etmesi durumunda arızaya neden olabilecek diğer donanım bileşenlerinin kontrol edilmesi gerekmektedir.

3. Acer Notebook Hiç Açılmıyor, Çalışmıyor

Acer notebook bilgisayarınız hiç çalışmıyor/açılmıyorsa, bu tür bir arızanın birçok nedeni olabilir. Anakart veya şarj adaptörünüzün bozulmuş olması mümkündür. Ayrıca RAM veya sabit disk gibi diğer donanım bileşenleri de arızalı olabilir.

Acer notebook tamir servisi olarak önerimiz; Öncelikle güç adaptörü çalışıyor mu kontrol edin. Ayrıca güç adaptörünün doğru şekilde takılıp takılmadığını ve prize doğru şekilde bağlandığını kontrol edin. Notebook batarya/pilini çıkarın, cihaza güç adaptörünü takmadan önce 30sn power tuşuna/güç düğmesine basın. Bu adımları takiben cihazınızın açılmaması halinde, anakart bileşenleri kaynaklı sorun var demektir. Anakart üzerindeki herhangi bir devrenin bozulmuş, kısa devre olması cihazın çalışmamasına neden olur.

Anaklart bileşenleri’ne müdahale etmenizi önermiyoruz. Bu tür arızalar da yapılan bilinçsiz müdahaleler onarımı yapılamayacak sorunlar oluşturabilir. Acer notebook tamir servisimizde, bu tür sorunları çözmek için gerekli uzmanlığa ve ekipmana sahibiz.

4. Acer Notebook Kasa ve Menteşelerinin Kırılması

Acer notebook’lar da kasa ve menteşe kırılmaları kullanıcı hataları dışında, cihazın menteşelerindeki aşırı sertlik nedeniyle kırılabilir. Bu durum, ekranın sabitlenmesini veya açılmasını engeller. Kasa ve menteşe kırılmalarında tamiri yada değişimi yapılmazsa, cihazın kullanımını zorlaşacağı gibi lcd ekranınızın kırılmasına da yolaçar.

Acer notebook tamir servisimiz de, ekran menteşesi yenisiyle değiştirilir. Plastik veya metal aksamların kırıkları onarılır. Eğer plastik aksamın yenisiyle değiştirilmesi gerekiyorsa, oriijinal acer parça temin edilip değiştirilir. Servisimiz, Acer notebook’lar da kasa ve menteşe tamiri yapmaktadır. Notebook kasa ve menteşe tamiriyle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için ktservis.com/notebook-mentese-kasa-tamiri/ sayfamızı ziyaret edin.

5. Acer Notebook Sıvı Dökülmesi

Acer notebook’a sıvı dökülmesi, cihazın iç bileşenlerine zarar verebilir ve çalışmasını engelleyebilir. Bu tür durumlarda, hızlı bir şekilde müdahale etmek önemlidir.

Acer notebook anakartı’nın sıvıyla temas etmesi durumunda, cihazın adaptörü ve pili hemen çıkarılmalı. Zamanında elektrik bağlantısı kesilirse, dökülen sıvı herhangi bir parçanın bozulmasına neden olmaz. Sadece anakart üzerinde oksitlenme oluşur ve bu duruma hızlı müdahale edilirse cihaz çalışır hale getirilir. Sıvı teması olan Acer notebook’lar da klavye genellikle arızalanır ve değiştirilmesi gerekir.

6. Acer Notebook Bios Sorunları / Yanlış Bios Yükleme

Acer notebook’lar da yanlış bios yüklenmesi veya bios yükleme sırasında elektrik kesilmesi, cihazınızın açılmamasına veya diğer donanımların düzgün çalışmamasına neden olur. 

Bu sorunu çözmek için; Bios yazılımı bozulduğunda, anakart üzerindeki bios entegresi sökülür ve eprom programlayıcıda yeniden programlanarak yerine takılır.

7. Acer Notebook Ses Çalışmıyor

Acer notebook’lar da ses çalışmama sorunların da yapılan işlemler;

 1. Ses ayarlarının doğru yapılandırıldığından emin olun. Ses ayarlarına giderek, ses seviyesinin açık olduğundan ve doğru aygıtın seçildiğinden emin olun.
 2. Ses kartı sürücüsünün güncellenmemiş veya yanlış yüklenmiş olabilir güncellemeleri yapın. 3
 3. Ses sorunu hoparlör veya kulaklık jakının hasar görmüş olması nedeniyle de oluşabilir. Bu durumda, cihazınızın hoparlör veya kulaklık jakını değişmemiz gerekir.
 4. Acer notebook anakart üstünde bulunan ses chipi arızalı olabilir. Arızalı ses chipi, aynı model chip ile değiştirmemiz gerekir.

8. Acer Notebook (USB, Type-C, Network veya Ethernet) Portlarının Arızalanması

Acer notebook’lar da USB, Type-C, network veya Ethetnet portları her hangi bir durumda çalışmıyorsa; Cihazınızı diğer cihazlarla bağlantı kurmanızı engeller. Şarj almaz, harici giriş aygıtları çalışmaz. Port arızaları, fiziksel olarak hasar görmesi veya anakart üzerindeki bileşenlerin arızası nedeniyle oluşabilir.

Bu sorunu çözmek için; Fiziki hasarlı portlar değiştirilir veya anakart tamiri yapılarak sorun çözülür.

9. Acer Notebook Ekran Işığı Sorunları

Acer notebook’unuzdaki ekran ışığının az veya zayıf geliyorsa yapılan işlemler;

 1. Ekran parlaklığı ayarlarını kontrol edin. Windows işletim sistemi üzerinde ayarlar’dan ekran’a giderek, ekran parlaklığını arttırmayı deneyin.
 1. Ekranın güç tasarrufu modunda olması nedeniyle oluşabilir. Bu durumda, cihazınızın güç tasarrufu modundan çıkması için ayarlar’dan güç ve uyku modu’na giderek, güç planı ayarlarını değiştirin.
 2. Ekran kartı sürücüsünün güncellenmemiş veya yanlış yüklenmiş olması nedeniyle de oluşabilir. Cihazınızın sürücü yazılımını güncellemek için https://www.acer.com/tr-tr/ web sitesini ziyaret ederek driver güncellemesi yapın.

Bu aşamalarda sorun çözülemediyse donanımsal bir sorun olabilir. Bu durumda, ekranın arızalı olması veya anakart lcd devresi hasar görmüş olması mümkün. Anakart onarım veya ekran değişimi yapmak gerekir.

10. Ekran Çözünürlüğünün Düşmesi veya Görüntü Ayarlarının Tutmaması

Acer notebook’lar da ekran çözünürlüğünün düşmesi veya görüntü ayarlarının tutmamasının birkaç nedeni olabilir. İlk olarak, sürücü yazılımının güncellenmemiş veya yanlış yüklenmiş olması nedeniyle oluşabilir. Virüs veya kötü amaçlı yazılımlar, cihazınızın görüntü ayarlarını değiştirebilir veya çözünürlüğünü düşürebilir. Son olarak donanımsal bir sorun olabilir, ekran kartının soğuk lehim hatalarından kaynaklanabilir.

Acer notebook tamir servisimiz de, ekran kartı onarım (rebaling) işlemi yapılmaktadır.

11. Acer Notebook LCD Ekranın Çatlaması, Kırılması veya Ölü Piksellerin Oluşması

Acer notebook LCD ekranın çatlaması, kırılması veya ölü piksellerin oluşması gibi durumlarda ekranın yenisiyle değiştirmemiz gerekir. Bu gibi durumlar da ekranın tamiri mümkün değildir.

12. Hard Disk Problemleri

Acer notebook’lar da harddisk (HDD) bozulmaları sıklıkla görülmektedir. Eski teknoloji sata hardisk’ler (HDD) genellikle darbe veya cihazın uyku modunda taşınmasından kaynaklı bozulur. SSD Harddisk’ler darbelere karşı dayanıklı olmasına rağmen aşırı ısınmaktadır. Aşırı ısınma neticesinde bozuldukları görülmektedir.

Harddisk bozulmaları; veri kaybınıza, cihazın performans düşüşüne ve yavaş çalışmasına neden olur. Acer notebook tamir servisimiz, bozulan harddiski yenisiyle değiştirir. Bazen bad sektör içeren hard diskler için onarım işlemi yapılabilir, ancak bu sağlıklı bir çözüm değildir. Bad sektör içeren harddiskler de sıklıkla işletim sistemi bozulmaları ve mavi ekran hataları görülebilir.

Acer notebook mavi ekran hatalarını detaylı incelemek için ktservis.com/notebook-mavi-ekran-hatalari/ sayfamızı inceleyin.

13. İşletim Sistemi Kurulumu, Sürücülerin Yüklenmesi ve Güncellenmesi

Acer notebook’lar da işletim sistemi kurulumu, sürücü yazılımlarının (driver) yüklenmesi ve güncellenmesi (update) gibi yazılım sorunlarınız da, KTSERVİS hızlı ve uygun maliyetli çözümler sunmaktadır. Ancak Acer notebook tamir servisimiz içerisinde lisanssız yazılım, program yüklemeleri yapılmamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular (FAQs)

1. Acer notebook tamir işlemi kaç gün sürer?

Acer notebook’lar da tamir süremiz minimum 1, maksimum 10 iş günüdür. Bu süre, sorunun karmaşıklığına ve yedek parça gereksinimine bağlı olarak değişebilir.

2. Acer notebook tamir ücretiniz nedir?

Acer notebook tamir ücretlerimiz cihazın modeli, oluşan arıza, değişecek parça, işçilik süresi gibi etkenlere göre değişecektir. Bu durumda net ücret belirtmemiz doğru değildir.

3. Sadece Acer notebook tamiri mi yapıyorsunuz?

KTSERVİS olarak, marka bağımsız tüm marka ve modellerin tamirini yapıyoruz. Bu marka ve modeller için orjinal ve muadil olmak üzere yedek parça/aksesuar desteği sağlıyoruz.

4. Tamir işlemi sırasında verilerim silinir mi? Veri güvenliğimi nasıl sağlıyorsunuz?

Öncelikle müşterilerimize, mümkünse harddisk’leri içerisinde ki önemli bilgilerini yedeklemelerini öneriyoruz. Servis işlemleri sırasında insani bir hata olarak, cihazın düşürülmesi/kırılması yada farklı etkenlerden dolayı harddisk’in tamamen bozulmasına yol açabilecek kazaların olması muhtemeldir. Bu durumda cihazın değeri servisimiz tarafından karşılanabilmekte, ancak kaybolan verilerin geri getirilebilmesi mümkün olmayabilir.

Acer notebook tamir servisimiz de veri güvenliğinizi korumak ve bilgi kaybını önlemek adına şu işlemler yapılmaktadır.

 1. Gizlilik Politikası: Veri gizliliğini ve güvenliğini sağlamak amacıyla gizlilik politikalarımızı sıkı bir şekilde uygulamaktayız. Harddisk içerisindeki bilgilerinizin/verilerinizin gizli kalması şartıyla tamir işlemi gerçekleştiren teknisyenimiz; cihazın son test aşamasında, cihazın tüm donanım testleri için harddisk’e erişim sağlamaktadır. Bilgilerinizi/verileriniz üçüncü taraflarla asla paylaşılmaz. Gizlilik politikamızı inceleyin.

 2. Veri Yedekleme: Tamir sürecine başlamadan önce, önemli verilerinizin yedeklenmesi gerekiyor ve mümkünse veri yedekleme yapmaktayız. Tamir esnasında harddisk bozulması, herhangi bir veri kaybı durumunda verilerinizi geri yükleyebiliriz.
 3. Güvenli Saklama: Tamir sürecinde verilerinizin olduğu harddisk çıkarılır ve güvenli yerde tutulur. Tamir süresince harddisk herhangi bir şekilde cihaza takılmaz.

Tamir işlemlerinin tamamen sonuçlanmasından sonra cihazın testleri öncelikle kendi test harddisk’lerimiz ile yapılır. Sonrasında, son donanım ve stabil çalışma testleri müşteri harddiski ile yapılmaktadır.

5. Acer notebook tamir işlemleri sonrası garanti veriyor musunuz?

Acer notebook tamir servimiz de, tamiri yapılan tüm marka ve notebookla da tamir işçilik garanti süremiz 3 ay. Yedek parça ve aksesuar garanti süremiz 6 ay ila 12 ay dır.

6. Acer notebook parça değişimlerinde, kullanılan parçalar orijinal mi?

KTSERVİS, aynı zamanda Acer notebook’lar için parça tedarikçisidir. Kullanmış olduğumuz yedek parçalar da orijinal ve muadil olmak üzere her iki seçeneğimiz de mevcuttur. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda orijinal yada muadil parça kullanıyoruz.

Başa dön tuşu